• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

حضرت آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان با ایمان سنچولی قهرمان کاراته جهان دیدار کردند.

حضرت آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان با ایمان سنچولی قهرمان کاراته جهان دیدار کردند.

 

سرویس ورزشی نیلکوه: حضرت آیت الله نورمفیدی امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در استان گلستان با ایمان سنچولی قهرمان کاراته جهان دیدار کردند.به گزارش «پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه»، عصر امروز حضرت آیت الله نورمفیدی در بیت خود میزبان ایمان سنچولی قهرمان کاراته جهان بود.
در این دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان با تشکر از آیت الله نورمفیدی، اظهار داشت: ایمان سنچولی یکی از 5 کاراته کای عضو کومیته تیمی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی آلمان بود که موفق شدند قهرمانی تاریخی کشورمان در این دوره از مسابقات را که برای نخستین بار اتفاق افتاد رقم زنند.
قربان علی پاشا بابیان این که ایمان سنچولی به عنوان فنی ترین بازیکن تیم ملی شناخته شد، تصریح کرد: علی اکبر بارانی مربی این ورزشکار ارزنده می*باشد که پسر و دختر ایشان هم دارای عناوین آسیایی و کشوری می*باشند.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با ابراز خوشحالی از وجود چنین جوانان برومندی در استان گلستان گفت: قهرمانی*ها زمانی زیباتر می*شوند که توام با زمینه اخلاقی باشد.
امام جمعه شهرستان گرگان افزود: نکته*ای که به نظرم آمد تا به «ایمان» تذکر بدهم این است که قطعا لطف خداست که از میان 80 میلیون جمعیت ایران که حداقل 20 میلیون آن را جمعیت جوانان تشکیل می*دهند تنها 5 جوان توانسته اند به این مرحله راه یابند. این استعداد را خدا عنایت کرده است و چون خدا به انسان داده است پس همیشه باید شاکر خداوند بود.
آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: وقتی جوانی بعد از کسب موفقیت سجده شکر به*جا می*آورد کارش را چندین برابر زیباتر می*کند و نشان می دهد قدر نعمت خداوند را به*خوبی می*داند. این کار زیبا ارزش شخصیتی را هم والاتر می کند.
ایشان افزودند: این چنین حرکت*هایی نزد همه مذاهب ارزشمند تلقی می*شود. علاوه بر این وقتی شاکر خداوند هستید طبق وعده خودش نعماتش را بیشتر می*کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفتند: شما در جامعه مسئولیت دیگری هم دارید که آن الگوی نسل جوان جامعه است؛ تاثیر گذاری شما بر جوانان بیشتر از صد سخنرانی امثال من است. اگر ببینند که اهل نماز هستید آن*ها هم به این راه گرایش پیدا می*کنند.
ایشان افزودند: سالم زندگی کنید و سالم حرکت کنید؛ قطعا خدا هم به این چنین بندگانش بیشتر توجه می*کند.
حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به این که در میان تمام کشتی گیران تاریخ کشور تنها پهلوان تختی جاویدان شد اظهار داشتند: تختی جاویدان شد چون چیزهایی غیر از ورزش در وجودش بود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان در خاتمه به رعایت حفظ احترام پدر و مادر که در دستورات دینی هم مهم برشمرده شده است تاکید کردند.
در ادامه ایمان سنچولی با تشکر از دعوت آیت الله نورمفیدی گفت: به سهم خودم بابت حمایت*های همیشگی شما از قهرمانان استان گلستان تشکر می*کنم. از این که من را دعوت کردید تا در کنار شما حضورداشته باشم خوشحالم و امیدوارم در ادامه راه با دعای خیر شما و مردم عزیز کشورم باز هم بتوانم برای ایران افتخارآفرینی کنم.
در پایان این دیدار که علی اکبر بارانی مربی این ورزشکار گلستانی، رییس هیات کاراته استان و پدر و برادر ایمان سنچولی نیز حضور داشتند، با اهدای یک عدد تابلو تجلیل شد.
ایمان سنچولی متولد 21 مرداد 72 شهر گالیکش است که از 8 سالگی ورزش کاراته را آغاز و در این مسیر تاکنون افتخارات زیادی در عرصه استانی، ملی و بین*المللی کسب کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد
Afzoneha.Com
Switch mode views: