• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

به میزبانی زابل آبادگنبدکاووس؛ اولین جشنواره ورزش همگانی کبدی برگزار شد

اولین جشنواره ورزش همگانی کبدی برگزار شد

اولین جشنواره ورزش همگانی کبدی در شمال کشور به میزبانی گنبدکاووس در سالن ورزشی شهدای روستای زابل آباد این شهرستان برگزار شد.

 

 

 

کریم سودی نماینده وزارت ورزش و جوانان گفت : یکی از اهداف وزارتخانه همگانی کردن ورزش در رشته های مختلف است.
وی افزود: در بحث توسعه ورزش این رویداد در شهرستان گنبدکاووس اتفاق افتاد و هدف ما این است که تمام هموطنان سراسر کشور به سمت ورزش همگانی روند.
سودی ابراز امیدواری کرد پنج فدراسیون ورزش همگانی از جمله کبدی را توسعه دهیم.

محمدرضا مقصودلو رئیس فدراسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران را نیز گفت : اولین جشنواره ورزش همگانی با هدف اجرای ترویج ورزش همگانی در بین مردم برگزار می شود و به منظور توسعه این ورزش و استعدادهای خوب آن در این منطقه یک تخته تاتومی کبدی به این سالن اهدا خواهد شد تا انشاء الله روستای زابل آباد خانه کبدی انتخاب شود و از این ورزشکاران منطقه در بازی های آسیایی جاکارتا به نماینده واقعی داشته باشیم.
سلیمان عباسی نماینده مردم گنبد نیز گفت : با توجه به اینکه سالن های ورزشی از طرف دولت هزینه شده است باید از آن استفاده بهینه شود.
وی اظهار کرد: مصوبات خوبی در مجلس برای ورزش در بودجه سال نود و چهار دیده شده است که امیدواریم منابع خوبی نیز برای استان گلستان و شهرستان گنبد اختصاص داده شود.
وی در مورد استادیوم پنج هزار نفری گنبد نیز گفت : در حال حاضر این استادیوم ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و هفته آینده مدبر مسئول شرکت توسعه و اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان از این محل بازدید خواهندکرد تا انشاء الله مراحل تکمیلی آن هم اجرا شود و ما در دهه فجر شاهد بهره برداری از این استادیوم باشیم.
در ادامه ابراهیم غفاری رئیس ورزش و جوانان گنبد نیز به خبر نگاران گفت : اصالت ورزش کبدی در سیستان و بلوچستان است و از آنجائیکه روستای زابل آباد جمعیت پنج هزار نفری را دارد بر آن شدیم که این ورزش را در اینجا احیا نمائیم.
غفاری بیان کرد: امیدواریم امروز رئیس فدراسیون کشور دو تخته تشک تاتومی به این سالن اهدا نماید تا در آینده این سالن پایگاه استعدادیابی و قهرمان پروری طی دو – سه سال آینده باشد.
عباسی مدیرکل میراث فرهنگی و رئیس هیئت کبدی استان نیز گفت : با توجه به اینکه ورزش کبدی طی یکی – دو سال گذشته شرایط خوبی را داشته است و تعداد زیادی از ملی پوشان و داوران و مربیان از استان گلستان بودند و با هدف ترویج این ورزش سنتی و شناسایی آن به کشور این جشنواره برگزار شده است.
وی اذعان کرد: درصددیم در آینده نزدیک یک سالن اختصاصی در مرکز استان و یک سالن اختصاصی با تمام تجهیزات بین المللی در شهرستان گنبد داشته باشیم تا بتوانیم در رده نونهالان – نوجوانان و بزرگسالان تیم های ملی را ارائه دهیم.
اعظم مقصودلو نائب رئیس هیئت کبدی و مربی تیم ملی کبدی استان گلستان گفت : هیئت هایی از استان گلستان – مازندران – خراسان شمالی – سمنان بالغ بر سیصد ورزشکار آقا و خانم در رده سنی نوجوانان – جوانان و بزرگسالان شرکت کردند.
وی افزود: از آنجائیکه استان گلستان مهد کبدی کشور است این جشنواره در گنبدکاووس برگزار شده است. مقصودلو یاد آور شد : بیست نفر از بازیکن های استان اعم از آقا و خانم در بازی های آسیایی و بیست نفر از جوانان و بیست نفر از بزرگسالان در بازی های کشوری و ده نفر نیز آقا و خانم عضو تیم ملی از استان ما می باشند.
وی همچنین گفت: در این جشنواره مسابقات به صورت دوستانه برگزار می شود و در آخر از مسئولین و دست اندرکاران کبدی تجلیل خواهد شد.
مریم سعیدی مسئول ورزش بانوان شهرستان مینودشت از برگزاری اردوی یک روزه تیم ملی کبدی در این شهرستان خبر داد .

محبوبه قربانی رئیس هیئت کبدی گنبد کاوس نیز در خصوص این جشنواره گفت: بحمدا..امروز با همت مردم خوب گنبد وزابل اباد وهدایت اداره ورزش وجوانان گنبد وحمایت فدراسیون ما شاهد اغاز بکار هیئت جدید کبدی گنبد همزمان با اغاز بکار خانه کبدی زابل اباد هستیم که این موضوع نوید بخش روزهای خوشی برای ورزش کبدی در گنبد کاووس خواهد بود واعطای این میزبانی به ما در آغاز راه نشان دهنده عزم جدی ما ومسولین استان وکشور برای ارتقای جایگاه کبدی شهرستان گنبد وشرق گلستان می باشد

قربانی ادامه داد:حضور پرشور ورزشکاران از استان های همجوار وشهرها و روستاهای استان ومسولین ارشد از نماینده تلاشگر کنبد تا مسولین ارشد استانی وشهرستانی وهمچنین بزرگان ومعتمدین اقوام بخصوص هیئت امنای حسینیه سیستانیهای گرگان ومعتمدین وریش سفیدان وافراد متنفذ اجتماعی شهرستان واستان غنیمتی است که باید از این ظرفیت برای توسعه ورزش گنبد وبخصوص کبدی بهره گرفت.

رئیس هیئت کبدی گنبد خاطر نشان کرد : با توجه به سابقه وقدمت ورزش کبدی در بین سیستانیهای گلستان امید وارم در اینده ای نزدیک شاهد حضور تیم های قدرتمند از گنبد وبخصوص از زابل اباد در لیگ ونفرات ارزشمندی در تیم های ملی باشیم
گفتنی است  روستای زابل آباد دارای پنج هزار نفر جمعیت، دوازده شهید، بیست و پنج جانباز و دو هزار رزمنده است و شغل اصلی مردمان آن کارگری – دامداری و کشاورزی است و این سالن به همت نماینده محترم گنبد ساخته شده است.منبع:قابوس نامه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد
Afzoneha.Com
Switch mode views: