• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

استاندارگلستان در حسینیه سیستانیها:مردم در مدیریت حضرت امام(ره) همواره شاخص بودند

 

 

استاندارگلستان در حسینیه سیستانیها:مردم در مدیریت حضرت امام(ره) همواره شاخص بودند

 

 

محمدآذری مدیربنیادنیمروز:ماسیستانیها به امام وشهدامدیون وبدهکاریم ولی از برخی مسولین طلبکاریم

استاندار گلستان با اشاره به ارتباط امام با مردم اظهار کرد: امام خمینی(ره) در تئوری مدیریت جامعه به مردم به عنوان یک شاخص اصلی اعتقاد داشتند و همواره معتقد بودند که حکومت باید بر قلوب مردم صورت گیرد.

به گزارش خبرنگارما، دکتر حسن صادقلو در بیست و هفتمین مراسم ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای قیام خونین 15 خرداد در حسینیه سیستانی های گرگان تصریح کرد: ایشان نگاه صحیح العملی برای مردم قائل بودند و در جایی فرمودند «انصافاً از اول انقلاب تا حالا آنکه کار خودش را صد در صد صحیح انجام داد، مردم بود» و این درجه بالایی بود که ملت از دست امام(ره) دریافت کرد.

وی هم ترازی اصول رهبری و مردم را برای پیشبرد توانمند یک حکومت ضروری دانست و گفت: امام در شکل دهی نظام، علی رغم توجه به انگیزه های الهی، تکیه به مردم دارد و به دلیل همین اعتقاد جمهوری اسلامی را مطرح می کند.

وی افزود: ایشان در حاکمیت کشور جامعیت و مانعیتی را بنیان گذاری کردند و فرمودند«جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر» و این مسئله با خلوص کامل و نه از سر شعار انجام گرفت.

استاندار گلستان در جمع مردم حاضر در حسینیه سیستانی های گرگان با بیان اینکه اعتقاد امام خمینی(ره) به مردم زمینه ساز تسریع در شکل گیری نظام شد، خاطر نشان کرد: ایشان تعابیر تابناکی نسبت به مردم داشتند و می فرمودند« مردم عزیز ایران حقاً چهره منور تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصر هستند» و در جایی دیگر فرمودند« مردم بزرگ ایران بالاتر و بهتر از مردم حجاز در عصر رسول ا... و کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین علی (ع) و حسین ابن علی(ع) هستند.»

دکتر صادقلو با اشاره به اینکه برخی گمان می کردند با پیروزی انقلاب و آمدن امام خمینی(ره) به ایران ایشان نافذیت خود را از دست خواهند داد، یادآور شد: حضور امام در کشور و سیستم مدیریتی ایشان نه تنها چنین مسئله ای را ایجاد نکرد بلکه بهترین راهبری در سطح جامعه و نافذیت در قلوب مردم را شکل داد.

وی گفت: شاید نمونه بارز این حکومت بر قلب ها را بتوان در لحظه ارتحال ایشان مشاهده کرد که به واقع قابل وصف نبود و هیچ دوربین و فیلمی نمی توانست آن صحنه را مستند کند.

وی خاطر نشان کرد: آنچه مردم در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) از خود به نمایش گذاشتند یک علامت و شاخص از حکومت ایشان بر قلب ها بود.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) هیچگاه به قیم مابی در حکومت اعتقادی نداشتند، گفت: ایشان همواره خود را خدمتگزار می دانستند و باید زوایای این واقعیت های رفتاری حضرت امام(ره) امروز برای جوانان و نوجوانان باز شود چرا که این مسائل حرف و شعار نیست.

دکتر صادقلو با اشاره به حساسیت های امام خمینی(ره)، یادآور شد: ایشان معتقد بودند حاکمان و مجریان باید نوعی حرکت کنند که رضایت در دل مردم ایجاد کنند و بر شرکت دادن مردم در کارها و عدم سخت گیری بر آنان تاکید ویژه ای داشتند.

وی جمله مقام معظم رهبری که فرمودند«خمینی(ره) حقیقت همیشه زنده تاریخ است» را کلامی بزرگ و اعتقادی دانست و یادآور شد: امام (ره) رهبر و الگویی بزرگ بودند و هویت بخشی و آزادگی را در ایران و دیگر کشورهای جهان ایجاد کردند و از نسل جوانان ایرانی انسانهایی آهنین ساختند.

وی افزود: امروز ملت ایران در سایه ارشادات مقام معظم رهبری می تواند آهنین بماند و به سمت جلو حرکت کند و افق های رشد و توسعه را فتح نماید

گفتنی است در این مراسم که هرساله درحسینیه سیستانیهابرگزار می گرددامسال نیز با حضور اقشار مختلف مردم ومسولین استانی وشهرستانی ازجمله استاندار,مدیرکل اموربین الملل استانداری,حاج سلطانعلی ابراهیمی مدیریت گروه صنعتی صباح,سرتیپ خمری مشاور استاندار,حجت الاسلام والمسلمین حسینی نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گلستان,مهندس هزارجریبی نماینده مردم گرگان واق قلا در مجلس شورای اسلامی,دکترناصری نماینده اسبق مردم در مجلس شورای اسلامی,مهندس یوسفی عضوشورای اسلامی شهرگرگان,بخشداروشمگیر؛رئیس راه وشهرسازی بندرترکمن,رئیس موسسه جهیزیه ورفاه استان,مسولین بانک ایران زمین,اعضای شورای اسلامی وجمعی از مردم شریف حسن اباد,جلین,امیراباد,کماسی,هاشم اباد,کریم اباد و...به همراه بزرگان وهیت امنای حسینیه سیستانیها واعضای شورای راهبردی وکارگروه های ششگانه حسینیه نیز حضور داشتند.در ابتدای مراسم میرلطیفی قاری برجسته استان گلستان با تلاوت قران جلسه را مزین نمودندوسپس با اجرا ی محمدآذری مدیرمسول روزنامه گلستان نوسین برنامه به استحضار حاضرین رسید وایشان به قرائت بخش هایی از وصیتنامه سیاسی الهی امام خمینی(ره)پرداختند وپس از قرائت سرودجمهوری اسلامی ایران ودعای سلامتی اقا امام زمان(عج ا..)اقای حسینی امام جماعت حسینیه در جایگاه قرار گرفت وبه حاضرین به نیابت از حسینیه سیستانیهای گرگان خیرمقدم گفتند.در این مراسم حاج مهدی مختاری از مداحان برجسته کشوری به قرائت فرازهایی از مناجات شعبانیه پرداختند وبا نوای دلنشین وداوودی خود جمعیت را به فیض رساندند.محمدآذری مدیربنیادنیمروز پس از سخنرانی استاندارگلستان طی سخنان کوتاهی خاطرنشان کرد:ما سیستانیها به امام خمینی(ره) وشهدا وانقلاب اسلامی بدهکار هستیم وامشب شما در جمع بدهکاران به امام وشهدا حاضرشدیدی وبه این بدهی افتخار می کنیم ولی از بسیاری از مسولین اجرایی طلبکاریم. که استاندار درپاسخ گفتند:شان مسولین نوکری مردم است وما هم بدهکار انقلاب ومردم هستیم.در نهایت مهمانان به صرف شام پذیرایی شدند

لازم به ذکر است بیست و هفتمین مراسم ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای قیام خونین 15 خرداد همزمان با سراسر کشور در مساجد سراسر استان برگزار شد و مردم ارادت قلبی خود را به ایشان ابراز داشتند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد
Afzoneha.Com
Switch mode views: